MSK | V rámci projektu „Kolama dolů“ proběhla 8. července 2022 v Moravskoslezském kraji společná vyjížďka milovníků motorek a cestování, která startovala u Slezskoostravského hradu v Ostravě, kde se účastníci této akce moli potkat s dopravními policisty a preventisty Krajského ředitelství Policie  Moravskoslezského kraje, kteří obdarovali motorkáře reflexními kšandami, aby byli na cestě lépe viditelní. 

Foto: Policie ČR

Desítky motocyklů, za doprovodu dopravních policistů na motocyklech, projížděli trasou přes Šenov, Václavovice, Sedliště, Bruzovice,  Žermanice, Dolní Domaslavice, Horní Tošanovice, Český Těšín do polygonu Třinec Steel Ring. Zde měli dveře otevřené i ostatní motorkáři, kteří se společné jízdy neúčastnili. Řidiči si pod vedením instruktora z Týmu silniční bezpečnosti po teoretické přednášce mohli vyzkoušet jízdu rychlostí chůze, pomalý slalom nebo vyhýbací manévr. Také zde se zapojili policejní preventisté, od kterých motocyklisté obdrželi nealkoholické pivo a jednorázový alkohol-tester, v rámci osvětové kampaně „Řídím, piju nealko pivo.“

Cílem této akce bylo přimět motorkáře, aby absolvovali vzdělávání v oblasti bezpečné jízdy.  Mohli si vyzkoušet  ovládání motocyklu v krizových situacích v uzavřeném prostoru polygonu, protože právě jeho nezvládnutí bývá častou příčinou dopravních nehod, s mnohdy fatálními následky.

Všichni účastníci si jízdu užili, mnohé se dozvěděli a celkově označili tuto akci za velmi zdařilou.

Zdroj: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

top