MĚSTO ALBRECHTICE | Policejní prezident Tomáš Tuhý v pátek 1. září 2017 osobně přivítal zahraniční delegace policistů z Polska, Maďarska, Chorvatska a Slovenska, kteří přijali pozvání v rámci oslav 15. výročí založení územní skupiny IPA Město Albrechtice.

Foto: Policie ČR

„Součástí programu byl 2. ročník „Pochodu přátelství a podpory“, který byl pod záštitou právě pana policejního prezidenta a konal se o víkendu ve Městě Albrechticích, okr. Bruntál.  Hlavním cílem a smyslem pochodu byla finanční podpora 30letého muže z Vrbenska, který trpí svalovou dystrofií. Slavnostního zahájení samotného pochodu se zúčastnil ředitel kanceláře policejního prezidenta plukovník Marián Paštinský a zástupce vedoucího územního odboru Bruntál plukovník Petr Franěc,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Oba ocenili a poděkovali hlavním organizátorům za samotnou myšlenku pomoci druhým a realizaci této charitativní akce. Policisté a jejich rodinní příslušníci z našeho okresu a kraje, kolegové z nejrůznějších koutů naší republiky a ze zahraničí svou účastí podpořili rodinu nemocného muže, kteří obdrželi na závěr akce šek na částku 19 tisíc korun,“ řekla závěrem Jiroušková.