OVČÁRNA, PRADĚD (FOTO) | Služební policejní auto údajně rozjelo upravené lyžařské stopy od Ovčárny směrem na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd. Moravskoslezská policie se ale brání. Nejednalo se o úmysl. Věcí se bude zabývat odbor vnitřní kontroly.

Foto: Facebook – Chata Sabinka

Na oficiální facebookové stránce Chaty Sabinka, která se nachází na Ovčárně pod nejvyšší horou Jeseníků – Praděd, ve čtvrtek 29. prosince 2022 ve 12.30 hodin byl zveřejněn příspěvek s fotografií služebního policejního auta, které mělo projíždět na trase mezi Ovčárnou a Pradědem.

„Děkujeme těmto pánům za vzorné projetí námi upravených lyžařský stop až na Praděd. Fakt pecka!!!,“ stěžuje si správce facebookové stránky Chaty Sabinka, ke kterým se přidal také správce stránky Jeseníky – Nejkrásnější hory: „Pomáhat a chránit v bílé stopě… ach jo.“

Pod sdílenými příspěvky se okamžitě rozjela diskuse na účet policie. „Kontrola stop v autě?“ komentoval autor facebookového profilu Kačík M. Další se přidal: „Jsem nevěřil tomu, že by někdo v této době jel od Ovčárny dál autem.“, „Třeba tam běžkaři nedodrželi rychlost, jeli moc rychle.“ nebo „Asi nikdy nebyli na horách.“

Jiní se ale policie zastávali. „Možná by bylo dobré nejdříve zjistit proč tam jeli, než je tady začněte urážet a nadávat jim…. Nadávat a urážet umí každý,“ napsal Jiří Š. „Počkal bych s těmi soudy, nikdo neví, proč tam jeli. A to říkám jako četník i běžkař,“ dodal Martin K. „Až budete vědět důvod proč tam jeli, tak můžete nadávat, pokud ho neznáte, tak radši držte huby! Je to tady banda trotlů,“ komentoval Tomáš N.

Redakce zpravodajství STA Bruntálsko proto oslovila mluvčí moravskoslezské policie o oficiální vyjádření k celé situaci. „Samotný Praděd a přilehlé okolí je exponované místo, což jistě potvrdí i Horská služba, se kterou jsou policisté v pravidelném kontaktu. Na samotný vrchol jezdí policisté v rámci prevence, běžného výkonu služby (včetně kontrolní činnosti) a samozřejmě i v případě zákroku. Současně, každoročně je zapotřebí ověřovat dostupnost lokality s ohledem na pátrací akce,“ sdělila tisková mluvčí krajské policie Soňa Štětínská.

„Pokud došlo při plnění úkolů k poškození stop pro běžkaře, nebo takto někdo vliv průjezdu služebního vozidla vnímá, nejednalo se zcela jistě o úmysl. Každopádně věcí se bude zabývat odbor vnitřní kontroly krajského ředitelství,“ uzavřela celou záležitost mluvčí Štětínská.

 

Foto: Facebook – Chata Sabinka

Foto: Facebook – Chata Sabinka; Jeseníky – Nejkrásnější hory