ČR | V České republice se během dnešního dne potvrdilo sedm nových případů nákazy koronavirem. Celkem je v karanténě devatenáct osob. Osm z nich je hospitalizováno v Nemocnici Na Bulovce, sedm v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a čtyři jsou v domácí karanténě. U všech pacientů má onemocnění mírný průběh.

Foto: ilustrační – Pixabay

Posledním potvrzeným případem je žena z Ústeckého kraje, která je zatím v domácí karanténě. Stejně jako sedmnáct dalších pacientů se v minulých dnech vrátila z Itálie. Pouze jedna žena se nakazila v americkém Bostonu. Kromě jednoho přenosu se tak jedná o cestovatelské anamnézy. K jedinému dosavadnímu přenosu došlo v rámci úzké rodiny. Mezi devatenácti nakaženými jsou dvě děti. Nejmladšímu pacientovi je přes jeden rok, nejstaršímu 68 let.

„Vzhledem k tomu, že roste počet případů, od příštího týdne zavádíme nový mechanismus. Pokud bude stav pacienta dobrý, nebude mít závažný klinický průběh, tak ho izolujeme v domácí karanténě. Odlehčíme tím kapacitám na infekčních odděleních nemocnic, které jsou určené pro těžší případy,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Zdroj: MZ ČR

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.