OPAVSKO | Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 3. července 2021 po poledni u letecké nehody menší Cessny na letišti v Dolním Benešově – Zábřehu.

Foto: HZS MSK

„Událost byla na tísňovou linku ohlášena 17 minut po dvanácté hodině, k zásahu byly vyslány hasičské jednotky ze stanic HZS Moravskoslezského kraje v Hlučíně a Opavě, spolu s nimi i dobrovolní hasiči z Dolního Benešova,”uvedl Jakub Kozák, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Letoun se při nehodě převrátil na střechu. „Uvnitř cestovalo pět osob – čtyři z nich byly zraněny a skončily v péči zdravotníků. Hasiči provedli protipožární opatření, po vyšetření a zadokumentování nehody pomohli s převrácením zpět na kola a odtažením do hangáru,” sdělil závěrem Kozák.

„V péči záchranářů bylo celkem pět osob, všechny při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Dvaapadesátiletý a o rok mladší muž, byli týmy ZZS ošetřeni s poraněními hrudníku. Do ostravské FN je transportoval vrtulník a sanitní vozidlo. Devatenáctiletý a jednadvacetiletý mladík utrpěli poranění hlavy a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je posádka rychlé zdravotnické pomoci přepravila do ostravské Městské nemocnice. Muž ve věku pětatřiceti let byl záchranáři vyšetřen, nejevil však žádné známky poranění a mohl být proto ponechán na místě zásahu,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Na letišti v obci Dolní Benešov na Opavsku došlo dnešního dne kolem 12:20 hodin k havárii letadla v momentě, kdy se pilot snažil se strojem vzlétnout. Přesné informace, a to jak k havárii došlo, zjišťují opavští policisté. Z prvotních informací ale vyplývá, že stroj nenabral potřebnou výšku a částí letadla zavadil zřejmě o porost za startovací dráhou. Na palubě letadla se nacházelo 5 osob. Jedna osoba měla utrpět těžká zranění, tři osoby lehká a jedna osoba měla vyváznout bez zranění. Příčiny a okolnosti nehody prověřují policisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,” sdělila mluvčí policie  Karolína Bělunková.

Foto: HZS MSK

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.