MSK | V Moravskoslezském kraji je už pět případů nákazy koronavirem. Na svém Facebooku to potvrdil náměstek hejtmana Moravskosleszkého kraje Jiří Navrátil.

Foto: ilustrační HZS MSK

„Moravskoslezský kraj má 5 nakažených – 2 muži z Novojičínska, 2 ženy z Frýdku-Místku, 1 muž z Ostravy,” informoval náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje na svém Facebooku Jiří Navrátil. „Nemám dobré zprávy. Jedna z nakažených je zdravotní sestra z nemocnice ve FM. Bez cestovní anamnézy. Doplatila na někoho, kdo tak odpovědný nebyl. Provádí se všechna potřebná epidemiologická opatření,” doplnil hejtman Moravskosleszkého kraje Ivo Vondrák.

Hejtman Moravskosleszkého kraje Ivo Vondrák dále informuje:

• Pokud se vracíte ze všech oblastí s vysokým rizikem přenosu nákazy koronavirem, žádáme abyste ihned po příjezdu telefonicky kontaktovali své praktické lékaře, zůstali v karanténě a neohrožovali ostatní občany.

• Žádáme vedení měst a obcí, aby zřídili kontaktní místa pro lidi v karanténě a pomohli těm, kteří nemají možnost si nakoupit.

• Žádáme všechny provozovatele lyžařských středisek, aby byli společensky odpovědní a neprovozovali je v tomto období.

Krizový štáb Moravskoslezského kraje se dohodl:

• Budeme jednat o tom, aby do sítě laboratoří, které mohou v současnosti vyhodnocovat odebrané vzorky, byly zařazeny i další laboratoře z Moravskoslezského kraje včetně soukromých.

• Zajišťujeme a budeme distribuovat ochranné pomůcky (respirátory a roušky) pro zdravotníky i poskytovatele sociálních služeb.

• Dohodli jsme se s VŠB-TUO na výrobě dezinfekce z nakoupeného lihu. Příští týden by se měly distribuovat první dezinfekční prostředky vyrobené ve čtyřech laboratořích této technické univerzity. Jednáme o tom také s hasiči.

• V Moravskoslezském kraji vzniknou další bezpečná odběrová místa vzorků na koronavirus – ve Fakultní nemocnici Ostrava, Slezské nemocnici Opava a v Nemocnici s poliklinikou Havířov. Jde o zdravotnická zařízení, která mají infekční oddělení.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.