MSK | Paní Božena Marková se narodila před 101 lety, přesně 22. září 1922. Klientce Domova Hortenzie ve Frenštátu pod Radhoštěm blahopřála její praneteř, zaměstnanci domova, kteří o ni pečují, ale i starostka její rodné obce Tichá paní Michaela Štefková. Ke gratulantům se připojil i náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Foto: MSK

„I když kvůli svému zdravotnímu stavu tráví paní Božena nejvíce času na lůžku, neztrácí v rámci možností veselou náladu. Ráda si povídá, nejčastěji o své rodné obci Tichá nebo o své setře Žofii. Tato témata skvěle fungují ve chvílích, kdy na paní Boženku padají nějaké chmury, jak už se prostě v tomto věku stává. Jsem rád, že pracovníci Domova Hortenzie našli způsoby, jak naší oslavenkyni vytvořit přátelské prostředí, ve kterém se cítí spokojeně. Přeji jí hodně pohody, radosti a hezkých chvil,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a předal jí květiny a potravinový dárkový koš.

Paní Božena Marková prožila celý svůj život v podhůří Beskyd. Bydlela v rodinném domě v obci Tichá na Novojičínsku, kde se starala o svoji milovanou zahradu, na kterou s láskou stále vzpomíná. Pracovala v zemědělství a také hodně let ve výrobě ponožek a punčochového zboží v Loaně v Rožnově pod Radhoštěm. Nikdy neměla děti, velmi blízký vztah měla se svou sestrou Žofií, na kterou dodnes ráda vzpomíná. Je v kontaktu se členy širší rodiny, nejčastěji ji navštěvuje její praneteř.

Zdroj: MSK

Foto: MSK