MSK | Policisté z územních odborů Policie České republiky v Bruntále, v Novém Jičíně a v Opavě v těchto dnech přijali oznámení o krádežích dřeva či uhlí na teritoriu jejich služebního obvodu a v daných protiprávních jednáních majetkového charakteru zahájili úkony trestního řízení pro řádné prověření všech skutečností, mající znaky přečinu krádeže.

Foto: Ilustrační – pixabay

„V blíže neustanovené době na konci loňského roku nebo začátkem letošního roku doposud neznámý pachatel odcizil z volně přístupné plochy poblíž tak zvaného Bystrého potůčku na katastru obce Tichá nejméně 14 metrů krychlových dřevní hmoty (kulatiny jasanu, olše a vrby) různých délek a o různém průměru, čímž poškozenému 70letému muži z Frýdeckomístecka vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 14 tisíc korun. Tímto případem se zabývají policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Pradědem,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Na přelom roků 2022 a 2023 se doposud neznámá osoba po přestřižení drátěného oplocení vloupala do areálu uhelných skladů v obci Čermná ve Slezsku, odkud následně postupně odcizila nejméně 600 kilogramů hnědého i černého palivového uhlí (hnědý ořech, hnědá kostka a černé uhlí s označením ETP), čímž poškozené právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 10 tisíc korun. Tuto trestnou činnost intenzivně prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Vítkově,” sdělil dále mluvčí.

„Mezi šestým a jedenáctým lednem tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal shora uvedený přečin krádeže i v katastru obce Radim, kdy od jedné z lesních cest odcizil 35 kubíků volně odloženého palivového dříví (převážně smrk a modřín), čímž poškozené společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 60 tisíc korun. Tato záležitost je nadále v gesci policistů z Obvodního oddělní v Krnově,” uvedl mluvčí závěrem.

Jakékoli informace, které by tak vedly k řádnému objasnění spisových materiálů, k zjištění osob pachatelů či k nálezům odcizeného dřeva a uhlí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.