MSK | Již podesáté ve své historii přišli dobrovolní hasiči a hasičky z okresu Ostrava-město společně darovat bezplatně svou drahocennou krev či krevní plazmu v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě. Do akce, kterou organizuje Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – okresní sdružení hasičů v Ostravě, se letos – ve středu 2.9.2020 – zapojilo přes pět desítek dobrovolných hasičů, z nichž někteří jsou rovněž příslušníky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

Foto: HZS MSK

Tato společná akce se v celém Moravskoslezském kraji koná desátým rokem a jenom v ostravském Krevním centru se do ní každoročně zapojí několik desítek hasičů a hasiček, žen vždy bývá odhadem zhruba třetina. V tradičním termínu na svátek svatého Floriána (4.5.2020) byl společný odběr kvůli koronavirové nákaze odvolán (i tak sem už během května přišlo 11 dobrovolných hasičů a hasiček).

Velmi důležité je podle organizátora akce Ladislava Čably ze SH ČMS to, že sem letos dorazilo hned 11 odvážných prvodárců, loni 12. Pracovníci Krevního centra samozřejmě všechny velmi potřebné dárce mile uvítali, zvláště v tomto obtížném období…

Zdroj: HZS MSK