OSOBLAŽSKO | Klub přátel osoblažské úzkokolejky vás zve na oslavy 125 let trati Třemešná – Osoblaha. Na akci se můžete svézt parním vlakem, zjistíte jak na trati fungovala nákladní doprava, ale hlavně si užijete dny plné zážitků a zábavy. To vše na vás čeká příští víkend na Osoblažce.

Foto: Plakát akce

Fajne léto aneb oslavy 125 let trati Třemešná – Osoblaha. Proběhne o víkendu 16. a 17. září 2023.

Sobota 16. září:

V Třemešné proběhne 9-17 hodin výstava lokomotiv a prodej suvenýrů a ukázka manipulace s podvalníky.

V Osoblaze bude připraven doprovodný zábavný program vč. kapely. V areálu zahradnictví můžete navštívit Osoblažské dýňobraní.

– Osoblažská paličkovaná krajka
– malá parní lokomotiva Sičovy drobná železnice

Neděle 17. září
V Třemešné proběhne 9-17 hodin výstava lokomotiv a prodej suvenýrů.

V Liptani se uskuteční výstava o železnici na Osoblažsku.

Mediálním partnerem je regionální zpravodajství STA Bruntálsko.

 

Klub přátel osoblažské úzkokolejky z.s.

Lidé, kteří se již dlouho pohybují kolem osoblažských výletních vlaků a věnují jim a jejich provozu nemalé množství času a často i vlastních financí, se spojili a vytvořili občanské sdružení Klub přátel osoblažské úzkokolejky – KPOÚ.

Tento klub spojuje kamarády a známé, kteří se společně, mimo jiné, snaží pomoci Slezským zemským drahám zajišťovat provoz a organizaci výletních vlaků tažených parní nebo motorovou lokomotivou na úzkorozchodné trati Třemešná ve Slezsku – Osoblaha.

Většina členů klubu jsou fanoušci železnice zajímající se o všechna odvětví železničního provozu. Svůj zájem však nezaměřují pouze na naši konkrétní trať, ale hledají zajímavosti z provozu a inspiraci u jiných drah a drážek v České republice i zahraničí.