BÍLČICE | Tragicky skončila nehoda, která se odehrála dnes 1. září 2017 dopoledne v obci Bílčice – Majůvka. Osmnáctiletý motorkář jel na motocyklu Honda a při průjezdu pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení a vjel do protisměru, střetl s nákladním vozidlem Iveco. Motorista utrpěl mnohačetná poranění, na jejichž následky bohužel na místě zemřel.

Foto: Policie ČR

„Při nehodě utrpěl motorkář těžká zranění, kterým i přes poskytnutou pomoc zdravotníků na místě bohužel podlehl. Příčinu úmrtí určí nařízená soudní pitva. Okolnosti a příčiny této tragické události nyní intenzivně prověřují dopravní policisté. Policejní interventka poskytuje pomoc pozůstalým. Po dobu šetření dopravní nehody byla silnice v obou směrech uzavřena a provoz byl obnoven v 11:30 hodin,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Osmnáctiletý mladík, který cestoval na motocyklu, nejevil po kolizi známky života a první pomoc mu začali záhy poskytovat svědkové události. Týmy ZZS pokračovaly následně ve snaze o záchranu pacienta rozšířenou resuscitací za pomocí přístrojové techniky a léků. Zasahující lékařka zjistila mnohočetná poranění v oblasti hrudníku, pánve a dolních končetin, která se ukázala být smrtelná. Srdeční činnost postiženého se nepodařilo obnovit a svým poraněním na místě podlehl,“ sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.