KRNOV | Prostřednictvím internetového obchodu prodával padělky hodinek luxusních značek, které zakoupil v Čínské lidové republice. Osmatřicetiletému muži z Krnova hrozí až dva roky vězení, zákaz činnosti nebo propadnutí věci!

Foto: ilustrační Pixabay

V polovině prosince 2020 komisař Oddělení hospodářské kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie ČR v Bruntále zahájil trestní stíhání 38letého muže z Krnova jako obviněného ze spáchání přečinu porušení práv k ochranné známce a jiným označením.

Jak bylo dosavadním prověřováním, následným vyšetřováním a dalšími procesními úkony ze strany krnovských a bruntálských policistů a kriminalistů zjištěno, tak obviněný muž nejméně od konce měsíce října 2019 do současné doby jako fyzická osoba podnikající podle živnostenského zákona a současně jako dovozce registrovaný u Celní správy ČR zakoupil převážně v Čínské lidové republice dosud zcela přesně neustanovené množství padělků zboží, a to hodinek renomovaných značek.

„Takto získané a opatřené neoriginální zboží neznámé výroby a vydávané za značky s ochrannou známkou Daniel Wellington, Emporio Armani, Diesel, Michael Kors a další uváděl do volného oběhu prodejem prostřednictvím e-shopu na svých internetových stránkách různým zákazníkům zejména po celé ČR, kterým je distribuoval různými zásilkovými službami,“ informoval mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

„Tímto způsobem tak obviněný muž dovezl, přechovával a nabízel do oběhu výrobky neoprávněně označené ochrannou známkou, k níž přísluší výhradní právo jiným právnickým či fyzickým osobám a tuto skutečnost činil i přes skutečnost, že již v minulosti byl na své protiprávní jednání upozorněn příslušným Celním úřadem. Výše způsobené škody je předmětem dalšího vyšetřování a obviněný 38letý muž může být potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci,“ pokračoval policejní mluvčí.

Na objasnění trestné činnosti úzce spolupracovali krnovští a bruntálští policisté a kriminalisté s příslušníky Oddělení odhalování celních podvodů Generálního ředitelství cel v Ostravě. V místě trvalého bydliště obviněného muže byla na základě příkazu Okresního soudu v Bruntále provedena domovní prohlídka, přičemž v jeho krnovském bytě, ve sklepních prostorách domu a v motorovém vozidle bylo nalezeno a zajištěno 108 kusů hodinek s označením padělků značek Armani, Boss, Diesel, Timex, Casio, Festina a dále 123 kusů krabiček k těmto hodinkám a také různé množství a druhů dárkových taštiček označených stejnými značkami zboží.

„Zakročující strážci zákona zajistili rovněž i různé účetní doklady a stolní počítač pro účely dalšího vyšetřování a k provádění různých expertíz, zkoumání a posudků. Na závěr všech shora uvedených skutečností lze rovněž sdělit, že obviněnému 38letému muži byla zablokována jeho internetová doména, tedy jeho webové stránky spolu s jeho e-shopem, přes které páchal trestnou činnost, aby již v tom nemohl nadále pokračovat. Vše je nadále ve stádiu vyšetřování ze strany bruntálských kriminalistů,“ uzavřel mluvčí Černohorský.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.