KRNOV |  Po zimní přestávce bude od úterý 6. dubna pokračovat oprava průtahu městem posledním úsekem, od okružní křižovatky u Kauflandu po křižovatku ulic Opavské a Palackého.

Foto: ilustrační – Pixabay

Úsek bude rozdělen do dvou etap. Od 6. do 10. dubna budou silničáři pracovat v části od okružní křižovatky po vjezd na parkoviště u Kauflandu. „Jelikož se jedná o krátký, přibližně dvousetmetrový úsek, provedeme ho v celé šíři,“ uvedl Radek Tomášek z firmy Silnice Morava. Práce si nevyžádají omezení provozu, v těchto místech je totiž šíře komunikace natolik dostatečná, že umožní obousměrný provoz.

Zbývající etapa bude mít dvě fáze. Od 12. do 22. dubna přijde na řadu pravá strana komunikace od vjezdu na parkoviště u Kauflandu po křižovatku ulic Opavské a Palackého. Od 23. dubna do 3. května bude následovat levá strana.

Oprava průtahu městem, která byla zahájena v srpnu loňského roku, se týká čtyřkilometrového úseku od vjezdu do Kostelce od Bruntálu, přes Revoluční ulici a Říční okruh až za křižovatku ulic Opavské a Palackého, a také dvou kruhových objezdů. Jedná se o komunikace I. tříd, které jsou v majetku státu. Investorem akce za téměř 48 milionů korun bez DPH je Ředitelství silnic a dálnic ČR, zhotovitelem je firma Silnice Morava. Z opravy byla vyňata oblast křižovatky Říčního okruhu s ulicemi Svatováclavskou a Šmeralovou, kterou má město v plánu přebudovat.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.