KRNOV | V těchto dnech komisařka Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále zahájila úkony trestního řízení ve věci provinění z přečinu krádeže a ve věci provinění z přečinu poškození cizí věci, ze kterých je důvodně podezřelý jistý 15letý mladík z Bruntálska tím, že se okolo páté hodiny ranní 1. ledna 2022 vloupal do objektu supermarketu na ulici Revoluční v Krnově.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Jak bylo dosavadním prošetřováním a prověřováním zjištěno, tak shora uvedená nezletilá osoba po vypáčení vstupních prosklených posuvných dveří vnikla do prodejních prostor dané provozovny, kde vypáčila box na tabákové výrobky a odtud odcizila různé druhy a množství cigaret a z prostoru pokladen také dva oplatky, vše v celkové hodnotě nejméně 28 tisíc korun, přičemž zboží dala do nalezené igelitové tašky. Škoda na zařízení prodejny byla poškozenou organizací vyčíslena na finanční částku přes 5 tisíc korun,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Bezprostředně po výše uvedeném protiprávním jednání majetkového charakteru byl shora uvedený mladík zadržen na místě službu konající policejní autohlídkou z krnovského Obvodního oddělení, odcizené zboží u něj bylo nalezeno a zajištěno a vzhledem k tomu, že orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu bezmála 0,8 promile alkoholu v dechu, byl převezen policisty k lékařskému vyšetření a ošetření do nemocničního zařízení v Krnově. Poté byl eskortován a umístěn do policejní cely k dalším nutným procesním úkonům,” sdělil dále Černohorský.

Lustracemi v dostupných evidencích bylo následně prokázáno, že se u mladistvého chlapce jedná o recidivu, kdy na podzim loňského roku jej Okresní soud v Bruntále odsoudil pro provinění zločinu loupeže k podmíněnému trestu odnětí svobody v trvání jednoho roku a šesti měsíců, se zkušební dobou po dobu dvou let. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.