KRNOV | Prostranství v okolí historického mostu přes řeku Opavu se v sobotu 16. září od 13 hodin turnaj promění v příjemné místo pro setkání. Proběhne zde sousedská slavnost Zažít Krnov jinak. Příchozí se mohou těšit na stánky s nejrůznějším zbožím, bleší trh, kavárnu pod širým nebem a také bohatý kulturní program, v němž mimo jiné vystoupí kapely Rockin´ Jackals nebo SPC Music for Fun.

Foto: Plakát akce

Sousedská slavnost Zažít Krnov jinak, která se uskuteční již počtvrté, je součástí sousedských slavností, které se ve stejný den konají v řadě měst po celé republice. Jejich cílem je alespoň na jeden den vdechnout ulicím, parkům, náměstím více života, přátelskosti a pohody, přilákat místní obyvatele a nabídnout jim možnost poznat své sousedy, vyzkoušet si nové věci, nebo se prostě jen bavit.

„Je to skvělá příležitost dát prostor místním umělcům, povzbudit jejich kreativitu a vytáhnout jejich aktivity do ulic. Přijďte za námi na most poznat své sousedy, pobavit se, koupit si něco dobrého od místních šikovných kuchařek, poslechnout si hezkou muziku a básně, prodat či koupit zajímavé věci na bleším trhu a dozvědět se třeba i něco zajímavého o historii Krnova,“ uvádí organizátoři na facebookovém profilu zažít Krnov jinak.

Zdroj: MěÚ Krnov