OPAVA, OSTRAVA | Koncem ledna se v Ostravě konal již 17. ročník regionální učňovské odborné soutěže „Učeň tesař 2019“. Vyhlašovatelem této soutěže je Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR.

Foto: Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR

V teoretické části museli soutěžící vyplnit písemný test s tesařskou tematikou, obsahem praktické části bylo zhotovení výrobku dle výkresové dokumentace v časovém limitu 9,5 hodiny. Mezi šesti soutěžními družstvy z regionu Morava a dvěma soutěžními družstvy z Čech si podle hodnocení odborné poroty vedli nejlépe žáci Středního odborného učiliště z Opavy, Zdeněk Linart a Leoš Peter.

Výše jmenovaní žáci, navštěvující 2. ročník oboru tesař neztratili v průběhu celé soutěže ani bod. Tímto výkonem si vysloužili ne jen hodnotné ceny, ale také postup do celostátního finále, které se bude konat v Brně v rámci stavebního veletrhu. Žáky odborně připravil a doprovázel učitel odborného výcviku Tomáš Kušnier.

Zdroj: Střední odborné učiliště stavební Opava p.o. Radek Jašek

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.