BRUNTÁLSKO | Posádky zdravotnické záchranné služby byly v pátek 8. září večer, volány k vážně zraněnému muži na Bruntálsku. Krajští operátoři přijali po půl šesté informaci o události v Horním Městě. Pomoci vyjely pozemní týmy ze základny v Rýmařově a následně vzlétl k misi i vrtulník LZS Ostrava. První záchranáři byli na místě během pěti minut od převzetí výzvy k zásahu.

Foto: ilu.ZZS MSK

„ Muž ve věku dvaatřicet let spadl z přibližně půl druhého metru vysoké terasy. Po dopadu zůstal ještě chvíli při vědomí, následně jej však postihly celotělové křeče a v okamžiku příjezdu posádek ZZS byl v bezvědomí. Záchranáři mu podali léky, zajistili dýchací cesty a převedli na přístrojem řízenou ventilaci,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„ Po zajištění krčním límcem, uložení do podtlakové matrace a dalších provedených opatřeních si pacienta převzali letečtí záchranáři. S podezřením na vážné poranění mozku byl transportován do ostravské Fakultní nemocnice a předán na tamním urgentním příjmu,” sdělil závěrem mluvčí.