OPAVSKO | Posádky ZZS MSK byly v úterý 28. listopadu večer volány ke střetu osoby s vlakem na Opavsku. Informaci o události v obci Malé Hoštice přijalo krajské zdravotnické operační středisko pět minut před jednadvacátou hodinou. Na pomoc ihned vyjel tým rendez-vous s lékařem a zdravotnická posádka z opavské základny.

Foto: ZZS MSK

„Muž neznámé totožnosti byl v okamžiku příjezdu záchranářů zaklíněn pod soupravou a musel být vyprošťován. Prvotní vyšetření ukázalo devastující a ztrátové poranění obou dolních končetin, pacient se nalézal ve stavu přímo ohrožujícím jeho život. Týmy zastavily krvácení a ošetřily vnější poranění, naložily pánevní pás a zajistily žilní vstup. Následně bylo zahájeno podávání léků a infuzních roztoků,” sdělil Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Muže bylo nutno odnést několik set metrů složitým terénem k sanitnímu vozidlu a posádky jej připravily k transportu do zdravotnického zařízení. Poté byl pozemní cestou přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče tamních lékařů,.” řekl mluvčí závěrem