OPAVSKO | Týmy ZZS MSK zasahovaly v úterý 12. září odpoledne u smrtelné dopravní nehody na Opavsku. Před patnáctou hodinou byl na linku tísňového volání oznámen střet cyklisty s nákladním automobilem v obci Skrochovice. Na pomoc vyslali krajští operátoři lékařskou a zdravotnickou posádku z krnovské základny.

Foto: ZZS MSK

„Čtyřiapadesátiletý muž byl po nehodě v bezvědomí, poskytování první pomoci zahájili svědkové události. Zasahující lékař zjistil, že u pacienta došlo k zástavě dechu i oběhu. Zjevná byla mnohočetná poranění, a to v oblasti trupu a končetin. Záchranáři zahájili rozšířenou resuscitaci, ale ani za použití léků a přístrojové techniky se jim nepodařilo obnovit srdeční činnost. Lékař záchranné služby proto musel nakonec konstatovat smrt, “uvedl Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK.

„12. září 2023 krátce před 15. hodinou došlo na silnici I/57 na ulici Opavské ve Skrochovicích na Opavsku k tragické dopravní nehodě. Dle předběžných informací cyklista ročník 1968 jedoucí po ulici Mostní zřejmě nedal přednost v jízdě vozidlu Peugeot Boxer jedoucímu po hlavní komunikaci ve směru na Opavu a došlo ke střetu, “sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Cyklista utrpěl zranění, kterým bohužel na místě podlehl. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. „Komunikace byla dočasně uzavřena, provoz byl obnoven před 19. hodinou. U řidiče ročník 1992 byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Zjišťováním veškerých okolností nehody se zabývají opavští kriminalisté a dopravní policisté, “uvedla závěrem Kubzová.