KRNOV | Policisté z krnovského Obvodního oddělení v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření jednačtyřicetiletému muži z Olomoucka, a to z přečinu krádeže spáchaného ve stádiu pokusu.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Jak bylo dosavadními procesními úkony zjištěno, tak tento muž se měl pár minut po třinácté hodině 29. srpna 2023 snažit odcizit uzamčené dámské jízdní kolo v hodnotě 3 tisíce korun, které bylo odstaveno ve stojanu na jízdní kola u budovy jednoho ze supermarketů na ulici Albrechtické v Krnově. Při tomto svém protiprávním jednání a chování však byl přistižen a zadržen zde přítomnou službu konající policejní hlídkou a dokončit odcizení kola se mu tak nepodařilo,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„ Následnými lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u jednačtyřicetiletého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Olomouci pro přečin krádeže k nepodmíněnému trestu odnětí svobody o délce trvání sedmi měsíců, který vykonal v polovině dubna loňského roku,” sdělil dále mluvčí.

Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů.