MALÁ MORÁVKA | Okolím Pradědu budou o nadcházejícím víkendu od pátku 7. září do neděle 9. září již podevatenácté projíždět kolony historických vozidel. V letošním roce budou k vidění zejména předválečné automobily, nejstarší z nich z roku 1912, ale i řada dalších vozů domácích i světových značek, které vykreslí obraz technického vývoje automobilů od období před 1. světovou válkou až po 70. léta 20. století.

Foto: ilustrační Pixabay

Mezi účastníky akce budou mj. Karel Loprais, šestinásobný vítěz automobilových závodů Rallye Dakar v kategorii kamionů (samozřejmě i se svou závodní Tatrou), a Ivana Christová, první novodobá Miss Československa, oba v roli patronů akce.

Páteční dopoledne bude patřit dětem. Ve Ski Areálu Kopřivná bude připraven Svět Techniky, který do Jeseníků přijede z Dolní Oblasti Vítkovice. Díky společnosti Technoalpin a jejich Snowfactory si děti budou moci zařádit na sněhu. V pravé poledne pak odstartuje první jezdecká etapa letošní podhorské jízdy veteránů. Den bude zakončen v Centru Slezská Harta v obci Razová prvorepublikovou zabíjačkou.

„Motem naší akce je ´Zpomal a rozhlédni se´, a to nejen po nádherných historických autech, ale i po krásách Jeseníků. Navíc se každý návštěvník, který přijde dobově ustrojený, tj. v prvorepublikovém stylu, může zapojit do soutěže o pobytové poukazy našich partnerů,“ říká Marcela Rotter, hlavní organizátorka TROFEO NIKÉ JESENÍKY 2018.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.