MALÁ MORÁVKA | Okolím Pradědu budou o nadcházejícím víkendu od pátku 7. září do neděle 9. září již podevatenácté projíždět kolony historických vozidel. V letošním roce budou k vidění zejména předválečné automobily, nejstarší z nich z roku 1912, ale i řada dalších vozů domácích i světových značek, které vykreslí obraz technického vývoje automobilů od období před 1. světovou válkou až po 70. léta 20. století.

Foto: ilustrační Pixabay

Mezi účastníky akce budou mj. Karel Loprais, šestinásobný vítěz automobilových závodů Rallye Dakar v kategorii kamionů (samozřejmě i se svou závodní Tatrou), a Ivana Christová, první novodobá Miss Československa, oba v roli patronů akce.

Páteční dopoledne bude patřit dětem. Ve Ski Areálu Kopřivná bude připraven Svět Techniky, který do Jeseníků přijede z Dolní Oblasti Vítkovice. Díky společnosti Technoalpin a jejich Snowfactory si děti budou moci zařádit na sněhu. V pravé poledne pak odstartuje první jezdecká etapa letošní podhorské jízdy veteránů. Den bude zakončen v Centru Slezská Harta v obci Razová prvorepublikovou zabíjačkou.

„Motem naší akce je ´Zpomal a rozhlédni se´, a to nejen po nádherných historických autech, ale i po krásách Jeseníků. Navíc se každý návštěvník, který přijde dobově ustrojený, tj. v prvorepublikovém stylu, může zapojit do soutěže o pobytové poukazy našich partnerů,“ říká Marcela Rotter, hlavní organizátorka TROFEO NIKÉ JESENÍKY 2018.