VRBNO POD PRADĚDEM | Zájemci o očkování proti koronaviru se mohou začít objednávat u svých praktických lékařů. Výzva je určena už také pro občany ve věku od 70 let výše a také občany mladší. Termíny očkování stanoví po 1. březnu sami lékaři, podle dodávek vakcín a stříkaček do ordinací. Ve Vrbně budou očkovat všichni tři praktičtí lékaři.

Foto: ilustrační – Pixabay

Na pět tisíc praktických lékařů v celé České republice se bude moci od 1. března zapojit do očkování občanů proti koronaviru Covid-19. Na postupu se dohodlo Sdružení praktických lékařů s Ministerstvem zdravotnictví.

Zájemci o očkování se mohou přihlásit svému praktickému lékaři, s nímž si pak dohodnou možný termín očkování. Ve Vrbně budou očkovat MUDr. Eva Matelová, MUDr. Zuzana Martínková a MUDr. Otakar Kopřiva, a to podle možností. Vakcíny jsou do ČR dodávány postupně, se zpožděním a zatím jich není dostatek. Praktičtí lékaři a zdravotníci v očkovací centrech nemohou očkovat občany bez předchozího objednání či registrace v národním registračním systému.

Praktickým lékařům se mohou hlásit už také senioři ve věku nad 70 let, ale také lidé mladší, to umožní do ordinací objednávat potřebný počet dávek.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.