MSK | Během vánočních prázdnin, od 26. prosince do 2. ledna, budou Beskydy a Jeseníky brázdit speciální shuttle busy s názvem TU-BUS. Umožní tak návštěvníkům a turistům pohodlný přesun na oblíbená místa moravskoslezských hor.

Foto: Radek Vráblík

V Jeseníkách bude TU-BUS přepravovat turisty a výletníky mezi Karlovem a Ovčárnou. V Beskydech budou TU-BUSy (TU nech auto a TU nasedni na autoBUS) jezdit na trasách Malenovice – Ostravice, Sepetná – Staré Hamry, Stýskalonka. Autobus zajistí spojení Ostravice se Sepetnou každou hodinu, ve dvouhodinovém intervalu bude jezdit mezi Malenovicemi a Ostravicí. Dvakrát za den pojede z Ostravice až na Staré Hamry.

„Těší mě, že se po úspěšném provozování shuttle busů o letních prázdninách podařilo, ve spolupráci s dopravní společností a se starosty obcí, rozšířit provoz TU-BUSů i na vánoční období. Návštěvníci hor v Moravskoslezském kraji tak mají možnost odstavit své auto na některém ze záchytných parkovišť, nasednout na autobus a v klidu se nechat dopravit až na start běžkařské či lyžařské trasy. Využití shuttle busů je navíc ohleduplnější k přírodě. Nejeden řidič ocení i další bonus, vyhne se nervy drásajícímu hledání parkovacího místa v turisticky hojně navštěvovaných lokalitách,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška.

„Shuttle busy v Beskydech a Jeseníkách byly už v létě skvělým rozšířením nabídky cestovního ruchu v našem kraji. V zimě jsou ideální zejména pro cesty běžkařů, kteří mohou využít spojení mezi jednotlivými výchozími body běžkařských tras, ale i pro cestovatele mířící za zimní turistickou.  Jsem rád, že se osvědčily a přispějí k pohodlí návštěvníků i ohleduplnému chování k přírodě i během exponovaného období během přelomu roku,“ dodal Petr Koudela, jednatel krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism.

„Ideální je dojet vlakem na Ostravici, nebo zaparkovat na některém ze záchytných parkovišť a pokračovat TU-BUSem. Na trase mezi Ostravicí a Sepetnou zaplatí cestující 15 korun, mezi Ostravicí a Malenovicemi či Stýskalonkou bude jízdenka stát 30 korun. V Jeseníkách se zájemci přepraví za 40 korun,“ řekl Jan Širc, oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava. Upřesnil, že na lince v Jeseníkách platí důchodcovské a studentské slevy, na linkách v Beskydech nikoliv. (Tisková zpráva Moravskoslezského kraje)

Jízdní řád Karlov – Ovčárna

Jízdní řád Malenovice – Sepetná – Staré Hamry

Zdroj: MěÚ Krnov

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.