MSK | Počet cestujících ve veřejné dopravě se díky vládním opatřením rapidně snížil. Po zavedení prázdninového provozu v autobusech a vlacích ve všední dny a zastavení turistických linek nebudou od soboty 13. března v Moravskoslezském kraji jezdit také vybrané víkendové a noční spoje na linkách příměstské autobusové dopravy.

Foto: MSK

Kvůli vládním nařízením v souvislosti s pandemií koronaviru jezdí nyní vlaky a autobusy v pracovní dny podle prázdninových jízdních řádů, zrušeny jsou také turistické spoje. Po vyhodnocení provozu a naplněnosti linek během prvního víkendu, kdy začalo platit omezení pohybu mezi okresy, se ukázalo, že některé spoje téměř nikdo nevyužívá. Nemá proto smysl, aby dopravci vozili prázdné autobusy a zvyšovaly se tak ztráty na tržbách. To by bylo nehospodárné. Proto je nutné o víkendech ještě zastavit některé vybrané a noční spoje.

Víkendová doprava bude omezena především mezi okresními městy – Havířovem a Ostravou, Orlovou a Ostravou, Frýdkem-Místkem a Ostravou, Frýdkem- Místkem a Havířovem, Českým Těšínem a Třincem. K omezení veřejné víkendové dopravy dojde také mezi městy a obcemi, kde je nabídka spojení vyšší, nebo je omezeno spojení do rekreačních oblastí – Bílé, Trojanovic, Karlovy Studánky a dalších. Na Třinecku a Jablunkovsku budou cestující muset počítat s omezením spojů do Bukovce i Mostů u Jablunkova. Omezení se nevyhne ani oblasti Vítkovska, například do Oder.

Cestující by si proto měli své spoje předem ověřit. Aktuální informace o odjezdech a příjezdech najdou na www.kodis.cz , případně je možné spojení ověřit na Dopravním infocentru ODIS, a to na telefonním čísle 597 608 508. Ve vyhledávačích spojení budou zveřejněny nejpozději v sobotu 13. března ráno, na zastávkách změny vyvěšeny nebudou.

Zdroj: MSK