RÝMAŘOV | Nedostatek zubařů na Bruntálsku potvrdila další předregistrace pacientů do nové zubní ordinace SZZ Krnov v Rýmařově. Vytištěné a vyplněné formuláře přineslo do nemocničního stanu u rýmařovské polikliniky na 1374 občanů. Dalších 807 žádostí bylo podáno on-line.

Foto: SZZ Krnov

Stejně jako ve Městě Albrechticích v minulém týdnu, tak i v Rýmařově nemocnice dala možnost lidem přinášet či elektronicky zasílat formuláře od 08:00 do 15:00 hodin. Ze všech žádostí bude transparentním losem vybráno tisíc osob, které budou do ordinace přijaty. Lidé, kterým nepřijde do 28. února 2023 potvrzovací sms zpráva či e-mail, budou muset v hledání stomatologa pokračovat.

„I v Rýmařově jsme se snažili vyhnout nedůstojným frontám a proto jsme rozhodli, že nezáleží na pořadí přijetí žádosti, ale rozhodne zde los. I přestože jsme na to opakovaně upozornili, někteří zoufalí lidé přišli s předstihem. Proto jsme s výběrem tištěných formulářů začali o něco dříve než jsme avizovali, aby lidé mohli trávit advent s blízkými a ne v horečkách kvůli prochlazení,“ uvedl ředitel nemocnice a senátor Ladislav Václavec.

Žádosti bude nemocnice vyhodnocovat. V prosinci by mělo dojít k transparentnímu losování za účasti představitelů nemocnice a města Rýmařov. „Chápeme, že nedostatek zubařů je v našem regionu palčivé téma a vyvolává emoce. Proto celou záležitost mimo jiné řeším v rámci speciálně zřízené komise na ministerstvu zdravotnictví. Další jednání je začátkem prosince a věřím v posun, který dostupnost stomatologické péče zajistí,“ dodal Ladislav Václavec.

Starosta města Rýmařov Luděk Šimko dohlížel na hladký průběh předregistrace. „Nemocnice vše perfektně zorganizovala. Děkuji za to panu řediteli Václavcovi a také nemocničnímu týmu, který v té zimě zvládl celý den přijímat žádosti s úsměvem na tváři. Počítáme s tím, že tato ordinace bude po novém roce pozvolna najíždět na provoz. S panem ředitelem budeme jednat s dalším stomatologem, který by u nás mohl začít v budoucnu pracovat. Tím pádem by se časem dostalo i na ty, jejichž žádosti nebudou vylosovány,“ sdělil starosta Rýmařova Luděk Šimko.

Zdroj: SZZ Krnov

Foto: SZZ Krnov

Foto: SZZ Krnov