MSK | Letos poprvé se budou mít možnost cestující dostat cyklobusem z moravskoslezské části Jeseníků až na Červenohorské sedlo. Olomouckou a moravskoslezskou část oblíbené výletní lokality propojí od 12. června přímé spojení. Lidé se tak pohodlně a bez přestupu dostanou na Červenohorské sedlo také z Krnova. Přímé spojení vznikne propojením linek číslo 910120 a 910145 z Ostravy do Malé Morávky a z Malé Morávky do Koutů nad Desnou.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Poptávka po cyklobusech se rok od roku zvyšuje a je znát, že lidé tyto služby hojně využívají. Jsem rád, že se nám podařilo dohodnout se společností Z-Group bus, aby se propojily části Jeseníků na olomoucké i moravskoslezské straně. Protože turisty a cyklisty hranice regionů nezajímají, chtějí se pohodlně dostat za krásnou přírodou na výlet do hor,“ uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška a dodal: „Vznikne tak přímé spojení z Ostravy přes Opavu, Krnov, Bruntál, Malou Morávku na Červenohorské sedlo až do Koutů nad Desnou. Cyklobus bude jezdit o víkendech a o svátcích až do 11. září. Přepravovat bude jak cyklisty s koly, tak samozřejmě i turisty.“

Provoz cyklobusu finančně podpořila olomoucká i moravskoslezská centrála cestovního ruchu. Spoj je vybaven z Ostravy až do Jeseníků cyklovlekem a jeho kapacita je 25 kol. „Doporučuji si místa rezervovat, cestující tak budou mít jistotu, že je určitě i s kolem přepravíme. Obecně zaznamenáváme vysoký nárůst poptávky po cyklobusech. Rok od roku je větší zájem, a proto postupně navyšujeme i počet linek. Letos obsluhují čtyři cyklobusy naší společnosti oblast Beskyd a jeden Jeseníky. Uvidíme, jak tomu bude v budoucnu a jestli budeme v rozšiřování spojů pokračovat,“ doplnil oblastní ředitel společnosti Z-Group bus Jan Širc. (Tisková zpráva Moravskoslezského kraje, redakčně kráceno)

Detail spojení lidé najdou na stránkách IDOS.

Jízdní řády platné od 12. 6. 2022 do 10. 12. 2022

910120 Ostrava-Opava-Krnov-Bruntál-Malá Morávka,Karlov-Malá Morávka,Ovčárna (pdf)

910145 Malá Morávka, Karlov-Karlova Studánka-Loučná nad Desnou,Červenohorské sedlo-Loučná nad Desnou, Kouty nad Desnou (pdf)

Zdroj: MěÚ Krnov