BRUNTÁLSKO, SLEZSKÁ HARTA | Slezská Harta nabídne turistům další atrakci, kterou je velkokapacitní elektroloď. V provozu má být od 1. června. Je bezbariérová a uveze pětačtyřicet lidí, kola i kočárky.

Foto: MSK

Loď s názvem Harta nabídne v červnu výletníkům devadesátiminutové vyhlídkové plavby. Budou probíhat vždy pouze o víkendu. Start i cíl je v Leskovci, kde má loď přístaviště.

O prázdninách se nabídka rozšíří. Vyhlídkové plavby jsou v plánu vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. V úterky, čtvrtky a v soboty bude loď zajíždět až k molům v Razové, Mezině, Nové Pláni a Roudně, kde budou mít cestující možnost vystoupit.

Lístky budou prodávat v informačním centru v Leskovci nad Moravicí, anebo přímo na palubě lodi. Cena vyhlídkové plavby vyjde dospělého na 190 Kč, dítě do 15 let na 150 Kč a dítě do 6 let na 100 Kč. Loď vypluje v 10, 12, 14 a 16.00 hodin. Cena lístku za okružní plavbu závisí na místě vysednutí. Pohybuje se od 60 do 210 Kč pro dospělého. Z Leskovce bude loď vyplouvat vždy v 9.30 hodin a ve 14.00 hodin. Více informací je možné zjistit na telefonním čísle 603 996 548.

Kapacita lodi Harta je pětačtyřicet osob plus posádka. Do zastřešené části plavidla se vejde deset kol a počítá se i s přepravou kočárků. Loď je vybavena dvěma elektromotory, které pohánějí lithiové baterie. Veze také více jak třicet solárních panelů, které pomáhají v jejím provozu šetrném k životnímu prostředí. Je schopná se pohybovat maximální rychlostí 13 km za hodinu.

Pořízení elektrolodi vyšlo na 14 milionů korun. Ty v rámci podpory turistického ruchu poskytl Moravskoslezský kraj. O loď se stará Mikroregion Slezská Harta.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.