JESENÍKY | Týmy zdravotnické záchranné a horské služby zasahovaly v sobotu 24. září večer, u vážně zraněné cyklistky v Jeseníkách. Informaci o nehodě přijali krajští operátoři čtvrt hodiny po dvacáté hodině. K místu události, na cestu pod vrcholem Pradědu, vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci ze základy Vrbno pod Pradědem, horští záchranáři a vzlétl vrtulník LZS.

Foto: ZZS MSK

„Po základním zajištění byla jednačtyřicetiletá pacientka přepravena na Ovčárnu, kde mohl v rámci noční mise přistát vrtulník. Podle svědků zůstala žena asi deset minut po nehodě v bezvědomí, se záchranáři již byla v kontaktu. Zasahující lékař zjistil při prvotním vyšetření život ohrožující poranění hlavy a mozku a nevyloučil ani další možná zranění,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Pacientku bylo nutno uvést do umělého spánku, zaintubovat její dýchací cesty a připojit k přístrojem řízené ventilaci. Zajištěnou krčním límcem a uloženou v podtlakové matraci ji letečtí záchranáři transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,” sdělil mluvčí závěrem.

top