OPAVA | Opavští policisté v následujících dnech ukončí vyšetřování dvou přečinů, ve kterém figurují dvě osoby, které unáhleně zareagovaly na zveřejněný článek popisující teroristický útok ve Vídni.

Foto: Policie ČR

Pisatelé – muž i žena si v minulých dnech vyslechli podezření ze spáchání přečinu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Skutky jsou řešeny formou zkráceného přípravného řízení. Oběma hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

„Muž a žena nezávisle na sobě umístili do komentářů pod zveřejněný článek nevhodná vyjádření vyhrožující usmrcením. Důvodně podezřelý 51letý muž z Opavska prostřednictvím sociální sítě zveřejnil nevhodný komentář, kterým reagoval na tragické události ve Vídni. Ve svém příspěvku vyhrožoval usmrcením skupině obyvatelů muslimské národnosti,” sdělila mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Nezávisle na předcházející příspěvek byl následující den, pod stejnou zprávou, zveřejněn další nevhodný komentář. „Tentokrát ho zveřejnila 36letá žena z Havlíčkobrodska. Za vinu je jí kladeno, že v komentáří, který veřejně sdílela na sociální síti vyhrožovala usmrcením skupině obyvatelů muslimské národnosti, což demostrovala svým výrokem prostřednictvím veřejně přístupnou počítačovou sítí,” sdělila závěrem Viačková.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.