HYNČICE | Pokud máte rádi pravěké plazy, ještěry a jiné příšerky tak navštivte Eldorádo, které se nachází na konci obce Hynčice směrem na Zlaté Hory a Jeseník. Není to žádné další komerční snažení o senzaci a vylovení co nejvyšší částky z vaší peněženky. Otevřeno mají každou sobotu od 9 do 14 hodin.

Foto: Zdenka Spurná

Jedná se o klidnou a pohodovou procházku světem fantazie a historie, z níž na vás dýchne přímo rodinná atmosféra. Uvidíte unikátní ukázku lidového umění a tvořivosti. Vrátíte se do doby pravěké mezi různé druhy dinosaurů, brontosaurů a dalších ještěrů žijících v době dávno minulé. Jejich obří rozměry vás očarují. Mimo těchto obyvatel Eldoráda tu najdete pohádkové postavičky Jeníčka a Mařenku s Ježibabou, Sněhurku, červenou Karkulku a další pohádkové postavičky a také pravěké jeskyně a současná zvířata.

Roku 1957 začal na zahradě svého domu stavět František Jaich své Eldorado. Chtěl jím vyzdobit svůj dům a potěšit své známé i kolemjdoucí. Celý život spolupracoval s odborníky, bojoval s byrokracií úřadů a úředníků a vlastníma rukama vyráběl obří obyvatele naší planety v jejich životní velikosti, i pohádkové postavičky.

Otevřeno mají každou sobotu od 9 do 13 hodin. Skupinové prohlídky si můžete předem domluvit na tel. čísle: +420 775 958 847.

Foto: Zdenka Spurná

Foto: Zdenka Spurná

Foto: Zdenka Spurná

Foto: Zdenka Spurná

Foto: Zdenka Spurná

Foto: Zdenka Spurná

Foto: Zdenka Spurná