BRUNTÁL | Přestože se zprvu zdálo, že Bruntálu vítězství v jarním kole o pár bodů uniklo, na slavnostním udílení cen v Mníšku pod Brdy získali zdejší chodci ocenění za první místo.

Foto: Město Bruntál – město mezi horami a vodou

„Bylo to pro mě opravdu velké překvapení. Nevěděla jsem to. Když vyhlašovali druhé místo, nakročila jsem, že půjdu cenu převzít, ale nehlásili Bruntál, což jsme zprvu nechápala. Pak už to byla obrovská radost, že jsme dali o Bruntálu vědět celé republice takovýmto skvělým způsobem,“ řekla Pavlína Konečná z Městského informačního centra Bruntál, která cenu přebírala a dodala: „Vysvětlili mi to tak, že město Klatovy nesplnilo podmínky soutěže zapojených měst a odstoupilo.“

Slavnostní udílení cen se v Mníšku pod Brdy konalo v sobotu 22. května. Bruntálští zástupci využili skvělé příležitosti představit Bruntál a jeho okolí a postavili do svého čela samotného děda Praděda, za kterého se převlékla bruntálská koordinátorka výzvy Pavlína Konečná. „V tom hubertusu a myslivecké uniformě bylo opravdu horko, ale za tu srandu to stálo. Pořád si mě pletli s Krakonošem, takže jsem dávala lekce zeměpisu a zvala do Jeseníků,“ doplnila Pavlína Konečná.

V jarním kole výzvy 10 000 kroků Bruntál podpořilo devadesát aktivních chodců, kteří od 1. do 30. dubna našlapali bezmála 24 tisíc kilometrů. Celkem se zapojilo 3 773 lidí z celé České republiky. Cílem akce bylo vrátit chůzi zpět do životů jako nejpřirozenější způsob pohybu. Účastníci během dubna nachodili celkem 812 888 km. Akci pořádal spolek Partnerství pro městskou mobilitu z.s.

Zdroj: MěÚ Bruntál

Foto: Město Bruntál – město mezi horami a vodou