KARLOVA STUDÁNKA | Horské lázně Karlova Studánka, státní podnik srdečně zvou na první letošní trhy, které proběhnou v sobotu 29. května 2021 od 10 hodin.

Foto: Zdenka Spurná

Pro návštěvníky trhů bude připraven sortiment od regionálních prodejců v podobě koření, moštů, pečiva, květin a dalších domácích výrobků. Provoz trhů bude probíhat dle aktuálních protiepidemiologických opatření, z tohoto důvodu může být omezen výběr sortimentu.

Karlova Studánka je nejvýše položenou obcí bruntálského regionu, nachází se v nadmořské výšce 800 metrů. V parcích a na úbočích zalesněných svahů najdete lázeňské penziony a pavilony, geologickou expozici hornin z oblasti Jeseníků, umělý vodopád, kavárny i výletní restaurace. Řadu návštěvníků láká do Karlovy Studánky nejenom ojedinělé horské klima a malebné prostředí, připomínající skanzen.

Lázně založil roku 1785 na místě železářské osady Hubertov nejmladší syn Marie Terezie, Maxmilián II. František. Název Karlova Studánka získaly až v roce 1803 podle habsburského vojevůdce Karla Ludvíka, který v bitvě u Aspern roku 1809 porazil Napoleona.

top