KRNOV, PRUDNIK | Prohlídka Prudniku s Marcinem Husakem, autorem nové publikace „Niecodziennik – Prudnik méně známý“, a návštěva setkání, na kterém bude tato kniha představena veřejnosti. To je program, který na úterý 13. března pro Krnovany připravilo město Prudnik. To pro ně zajistilo také bezplatnou dopravu. 

Foto: Plakát akce

Autobus z Hlavního náměstí v Krnově vyjede ve 12 hodin. „Po příjezdu do Prudniku bude účastníky čekat prohlídka města, volný program a od 18 hodin konference propagující publikaci. Odjezd z Prudniku je plánován na 19. hodinu,“ uvedla Zuzana Pavlusová z Turistického informačního centra Krnov. Zájemci se mohou hlásit na tel. čísle 554 614 612 nebo na e-mailu: zpavlusova@mukrnov.cz. Občerstvení je zajištěno. Počet míst je ale omezen kapacitou autobusu.

„V případě, že lidem termín 13. března nevyhovuje a nová kniha je přesto zajímá, budou mít příležitost se s jejím autorem setkat přímo v Krnově. Marcin Husak k nám přijede v sobotu 17. března a od 15 hodin bude knihu prezentovat v Koncertní síni sv. Ducha,“ upřesnila Zuzana Pavlusová. .

Marcin Husak je jeden z nejlepších odborníků na historii Prudniku, průvodce, autor mnoha článků a přednášek o dějinách města, pracovník prudnického muzea. V publikaci „Niecodziennik – Prudnik méně známý“ provede čtenáře Prudnikem takovým, jakým býval ve 20. letech minulého století. Publikaci vydala Agentura pro propagaci a rozvoj Prudniku za finanční podpory Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.

Zdroj: MěÚ Krnov