BRUNTÁL, ČR | Národní agentura pro sport, která by měla řešit sportovní záležitosti a rozdělování dotací, by podle poslance Lukáše Bartoně (Piráti) mohla sídlit v Bruntále. Informoval o tom na plénu sněmovny a podal k tomu pozměňovací návrh.

Foto: MěÚ Bruntál

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR ve druhém čtení projednávala návrh poslanců Milana Hniličky, Patrika Nachera, Věry Procházkové, Jaroslava Bžocha a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 115/2001 Sb., o podpoře sportu. Vzniknout by tak měla Národní agentura pro sport, která by řešila sportovní problematiku a rozdělování dotačních prostředků. Odtrhla by se tak od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

V úterý 29. a ve středu 30. ledna 2019 se na sněmovním plénu diskutovalo také o tom, kde by měla sídlit připravovaná Národní agentura pro sport. „Poslední pozměňovací návrh pod číslem 2108 bude velice zajímavý z mediálního hlediska – už jsem viděl, že jsou další dva obdobné návrhy v systému – a to je sídlo agentury. Zde navrhuji, aby sídlo agentury nebylo v Praze. Není nutnost míti agenturu se sídlem v Praze. Vzhledem k tomu, že jádrem této agentury bude digitální rejstřík, budou podávány žádosti elektronicky, tato agentura může být de facto kdekoliv po republice,“ řekl na plénu sněmovny poslanec Lukáš Bartoň (Piráti).

Úvaha je o tom, že by Národní agentura pro sport mohla sídlit v Bruntále. „A proto jsem podal pozměňovací návrh, aby se agentura, její sídlo, přesunula do Bruntálu. A musím říci, abych všechny informoval, osobně nemám vůbec žádný zájem na Bruntálu, ani jsem tam nikdy nebyl. Vzal jsem statisticky nejchudší okres České republiky. A pokud zřizujeme novou agenturu, nové pracoviště, které může být kdekoliv, proč nepodpořit nejchudší okres České republiky místo Prahy?“ závěrem svého proslovu doplnil poslanec Bartoň.

O tom, jaká bude podoba a sídlo sportovní agentury, rozhodne Parlament ČR.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.