VRBENSKO | Jedenáctý ročník Vrbenského vrchu nabídne kulturní program. Vystoupí kapela Beatles revival, návštěvníky čeká autogramiáda českého automobilového závodníka Rallye Dakar Aleše Lopraise.

Foto: STA Bruntálsko

Mezinárodní automobilové závody Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2024 – Vrbenský vrch, které pořádá Automotoklub Vrbno v AČR, se uskuteční na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Pustou Rudnou (Andělská Hora) od pátku 12. do neděle 14. července 2024.

„Během závodních dnů opět dojde k úplné uzavírce této státní silnice. Objízdná trasa povede přes Karlovu Studánku a přes Heřmanovice a Holčovice. Jako každý rok máme zajištěnou bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu,“ informoval hlavní pořadatel Martin Pleva z vrbenského Automotoklubu ČR. Ten na závodní trať vyjede se svým vozem Škoda 100–1400. Vrbensko bude reprezentovat také Michal Kašák s Opel Astra.

Široké veřejnosti nabídne víkendový program nejenom zážitek ze závodů, ale i prezentaci automobilového závodníka Rallye Dakar Aleše Lopraise s jeho týmem v areálu závodní tratě a kulturní část u hasičské zbrojnice ve Vrbně pod Pradědem v sobotu 13. července 2024.

„Ze závodní tratě se k hasičské zbrojnici přesune Aleš Loprais, který zde večer bude mít autogramiádu. V 18 hodin vystoupí Richard Scheufler s kapelou. Následovat bude kapela Beatles revival a večerní program uzavře DJ, který se postará o hudbu až do jedné hodiny ráno,“ dodala ředitelka Kulturního, informačního a vzdělávacího centra Vrbno Pavla Müllerová.

Pořadatelé Vrbenského vrchu pracují na organizačním a technickém zajištění celé velkolepé akce. „Veškeré přípravy jsou v plném proudu, finalizujeme podobu a rozpis kyvadlové dopravy, dokončujeme propagační materiály a výrobu vstupenek. V červnu začne přihlašování jezdců na tento závod, u kterého očekáváme opět velký zájem. V červenci nás pak už čeká důkladná příprava na víkendové závody,“ v závěru řekl Martin Pleva z Automotoklubu Vrbno v AČR.

Vrbenský vrch zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje, podporuje ho Moravskoslezský kraj, Město Vrbno pod Pradědem a mnoho dalších partnerů. Mediálním partnerem akce je regionální zpravodajství STA Bruntálsko.

Informace k Vrbenskému vrchu (a to i k předešlým ročníkům) najdete ve speciální rubrice na https://stabruntalsko.cz/tema/vrbensky-vrch/.

Foto: STA Bruntálsko