RÝMAŘOVSKO | Město Rýmařov obdrželo oznámení o konání reprodukovaného hudebního představení Aniversary, které by se mělo konat od pátku 3. června až do úterý 7. června na soukromých pozemcích v místní části Stránské. Podle údajů pořadatele o počtu účastníků (cca dva tisíce osob) lze soudit, že se bude jednat o takzvanou technoparty.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Město Rýmařov vydalo v loňském roce obecně závaznou vyhlášku, která stanovila závazné podmínky pro zajištění veřejného pořádku. Akce typu technoparty však nepodléhají povolovacímu režimu, pokud se konají na pozemcích soukromých vlastníků. Porušení vyhlášky lze sankcionovat jako přestupek s možností uložení pokuty podle přestupkového zákona,” informují na oficiálních facebookových stránkách Rýmařova.

„Policie ČR jsme již informace o připravované akci předali. Chceme však, aby byla veřejnost o konání technoparty informována předem, a doufáme, že se nebudou opakovat nepříjemnosti z loňského léta. Vedení města bude písemně apelovat na nejvyšší představitele našeho státu, aby dali obcím do ruky účinný nástroj k zamezení konání obdobných akcí,” píše se dále na stránkách.

Zdroj: MěÚ Rýmařov

top