BRUNTÁL | Dvě jednotky bruntálských hasičů (profesionální+dobrovolná) zasahovaly ve čtvrtek 18. srpna 2022 odpoledne v centru Bruntálu u požáru zemědělského traktoru. Za předběžně odhadovanou půlmiliónovou škodu na menším traktoru z roku 2010 může závada na elektroinstalaci vozidla. Nikdo nebyl zraněn.

Foto: HZS MSK

Operační středisko hasičů bylo informováno o požáru traktoru na rušné křižovatce Dukelské (pokračující jako Ruská) a Jesenické ulice ve čtvrtek v 15 hodin. Vyjela tam jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze zdejší stanice společně s místní jednotkou dobrovolných hasičů.

„I přes rychlý příjezd hasičů nakonec hořel celý traktor, který chytl ještě za jízdy. Traktorista se zpočátku (a marně) snažil oheň uhasit menším přenosným hasicím přístrojem (práškovým). Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvě minuty po příjezdu, dohašení s ochlazováním jim zabralo dalších 20 minut,” uvedl Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Poté byl zničený traktor naložen na odtahové vozidlo – ve spolupráci pracovníků a techniky Správy silnic Moravskoslezského kraje a soukromé odtahové firmy.

Poničen byl také asfalt na vozovce, který by měl být co nejdříve opraven. Škoda na něm zatím nebyla vyčíslena. Z traktoru, táhnoucího prázdný vlek, neunikly během požáru žádné provozní kapaliny.

Foto: HZS MSK