MSK | V pátek 5. srpna 2022 ráno vyjelo na pomoc do NP České Švýcarsko z centrální hasičské stanice z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Ostravě-Zábřehu celkem 45 profesionálních a dobrovolných hasičů se zásahovými a dopravními vozidly. Doplní stavy u dohašování rozsáhlého požáru a vystřídají unavené kolegy.

Foto: HZS MSK

V Ústeckém kraji tak bude i po vystřídání zasahovat více než padesátka zkušených hasičů z Moravy a Slezska.

Z ostravské centrální stanice v pátek ráno vyjel hasební odřad – 38 profesionálních a dobrovolných hasičů pod velením npor. Ing. Pavla Haase, velitele stanice HZS MSK v Českém Těšíně.

Jde o profesionální hasiče ze dvou územních odborů (okresů) HZS MSK – Ostrava a Bruntál (21 osob, vč. velitele), společně s nimi vyrazily čtyři jednotky sboru dobrovolných hasičů – Šenov (okr. Ostrava-město), Havířov (okr. Karviná), Bolatice (okr. Opava) a Vrbno pod Pradědem (okres Bruntál) – celkem 17 osob.

Dobrovolní hasiči jedou i s jejich cisternami, profesionální hasiči z HZS MSK služebním autobusem Karosa – cisterny převezmou od střídaných kolegů až na místě zásahu.

Vedle toho vyjel z Ostravy-Zábřehu i další střídající tým – sedmičlenný čerpací odřad, kterému velí npor. Ing. Jakub Klucho, velitel stanice HZS MSK v Ostravě-Přívoze. U Hřenska mj. převezmou od střídaného týmu velkoobjemové čerpadlo Somati a tři kilometry širokých hadic (průměr 150 mm).

Zdroj: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

top