ČR, PRAHA (FOTO) | Spolek Milion chvilek pro demokracii zorganizoval další demonstraci, která se uskutečnila v sobotu 16. listopadu 2019. Svůj názor přišlo projevit přes čtvrt milionů lidí. Vyzvali předsedu vlády Andreje Babiše k rezignaci.

Bojovat za svobodu a demokracii přišlo na Letenskou pláň v Praze v sobotu 16. listopadu 2019 přes čtvrt milionů lidí z různých koutů České republiky i zahraničí. Spolek Milion chvilek pro demokracii na facebookové stránce uvedl, že se akce zúčastnilo 300 tisíc lidí, pražská policie odhadla účast okolo 250 tisíc osob. Na demonstraci všichni vyzvali předsedu vlády ČR Andreje Babiše k rezignaci, nejpozději do konce tohoto roku.

„Andreji Babiši, vyzýváme Vás, abyste ze svého obrovského střetu zájmů vyvodil důsledky a buď jste do konce roku odvolal Marii Benešovou a zbavil se Agrofertu včetně médií, nebo abyste odstoupil z premiérské funkce! Pokud tak neučiníte, ohlásíme v úterý 7. ledna 2020 termín dalších protestů, které budou mít zase o něco kreativnější podobu. O Vašem zneužívání moci v České republice opět uslyší celý svět. A my nepolevíme, dokud neodejdete!“ řekl předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář.

Český premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš prostřednictvím České televize vzkázal: „Máme svobodu a demokracii a to jsme přesně před 30 lety chtěli. Je skvělé, že lidi můžou vyjádřit svůj názor a nikdo je při tom neperzekuuje a nenapadá. A je fakt skvělé, že máme svobodné a demokratické volby, kde si můžeme svobodně zvolit své zástupce. Dívejte se na můj zítřejší projev v Národním muzeu. Vyjádřím se v něm k našemu nejvýznamnějšímu svátku. Řeknu vše, co považuju za nutné a vhodné. Možná budete překvapeni.“

Svůj názor vyjádřil také vicepremiér, ministr vnitra a předseda sociálních demokratů Jan Hamáček. „Tyto požadavky nejsou nic nového. K odchodu Marie Benešové nevidím důvod a o majetkových poměrech premiéra věděli voliči před volbami,“ dodal pro Českou televizi Jan Hamáček.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.