MALÁ MORÁVKA | V Malé Morávce se chystá jedinečná podívaná. Od pátku 21. ledna 2022 od 18 hodin si budou moci návštěvníci zdejšího ski areálu Kopřivná prohlédnout sněhová a ledová zvířátka, která budou zdobit tento resort pod Pradědem.

Foto: Rezort Kopřivná Malá Morávka

Šest sochařů, kteří své sochařské umění předvedli již na velkolepých ledových show, jako Ice Master na Hrebienku nebo na Ledových Pustevnách, budou ledová díla na Kopřivné vytvářet již od pondělí. Zajímavou podívanou bude nejen výsledek jejich práce, ale také samotná tvorba zvířat z ledu a sněhu, která už probíhá od pondělí 17.1. Hotovou ledovou a sněhovou nádheru si mohou návštěvníci lyžařského rezortu vychutnávat od zahájení expozice v rámci večerního lyžování v pátek 21. 1. 2022.

Stavební materiál tvoří 170 kostek ledu, každá o váze 80 kilogramů. Sochaři, již mají v plánu dle aktuálních povětrnostních podmínek vytvořit 8 až 9 soch, budou kromě ledu pracovat také se sněhem.

Třebaže se práce sochařů může zdát idylickou, za vytvořením každé sochy stojí spousta tvrdé práce. Každá ledová kostka se musí nejprve ořezat na speciální formátovací pile, až poté míří pod ruce sochařů. Ti z několika takto opracovaných kvádrů vytvoří ledovou stěnu – jednotlivé kostky k sobě slepují za pomocí vody – a až do vzniklé stěny mohou začít pilami vyřezávat tvar předem namyšlené sochy.

Organizátoři výstavy spolupracují se Zoo Ostrava, proto je tématem ledové exhibice právě fauna. Lyžařský areál ozdobí například sochy opice mandrily, zebry, žirafy či hrocha.

„Vstupné do ‚ledového království‘ je dobrovolné a kdo přispěje jakoukoli částkou do naší pokladničky nebo na bankovní účet, bude ho moci těšit, že přispěl na skvělou věc ostravské zoo. Peníze totiž půjdou na některý ze záchranných a programů Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií nebo na mezinárodní in situ projekty, jejichž členem je rovněž Zoo Ostrava. Náš resort Kopřivná k vybrané částce rovněž finančně přispěje a výtěžek pak poputuje do ostravské zoo, kde symbolicky adoptujeme jedno zvířátko“ řekla marketingová manažerka horského resortu Kopřivná Veronika Ležatková.

Sochy budou rozmístěny po celém areálu ski areálu Kopřivná pod širým nebem a ke zhlédnutí budou tak dlouho, jak jen počasí dovolí.

Zdroj: Rezort Kopřivná Malá Morávka

Foto: Rezort Kopřivná Malá Morávka