KRNOV | Krnovská radnice uspěla se svými projekty v rámci Programu prevence kriminality na místní úrovni, který vypsalo ministerstvo vnitra. První z nich se týká kamerových bodů, za pomoci kterých městská policie i Policie ČR monitorují dění ve městě.

Foto: STA Bruntálsko

„Jedná se o jeho rozšíření v celkové hodnotě 700 000 korun, na který stát přispěl polovinou. Vzniknou dva nové kamerové body, přičemž jeden bude v Nádražní ulici monitorovat oblast před hlavní vlakovou stanicí, včetně východů z nádraží i prostranství před místní restaurací. Druhá kamera bude umístěna v Soukenické ulici a sledovat bude oblast od synagogy až po prostranství před protějším barem,“ říká referentka prevence kriminality a manažerka projektů Irena Šindlerová.

 

Obě kamery budou vybaveny moderní technologií, umožňující kvalitní vidění ve dne i v noci a provádějící inteligentní analýzu videozáznamu. Instalace by měla být dokončena v listopadu letošního roku.

 

„Díky mimořádné dotaci schválené koncem loňského roku už probíhá také další investiční projekt, kdy vznikne nový kamerový bod u městského divadla, který bude sledovat prostranství před večerkou, okolí budovy divadla i přilehlý parčík,“ popisuje Irena Šindlerová s tím, že na náklady ve výši 600 000 Kč přispělo ministerstvo 480 000 Kč. „Dále dojde k výměně stávající zastaralé kamery před nákupním střediskem Albert. Rovněž zde se jedná o kamery s funkcí inteligentní analýzy, se spuštěním počítáme už v červnu,“ dodává.

 

Také letos město počítá s pokračováním forenzního značení kol a kompenzačních pomůcek, kterému se strážníci věnují od roku 2015. „Obyvatelé Krnova si nechávají označit také například sportovní koloběžky a stále oblíbenější elektrokola. Vše je zaznamenáno do celonárodního registru, kde město aktuálně eviduje 1 230 označených předmětů v celkové hodnotě 15 957 800 Kč,“ vysvětluje Irena Šindlerová. V letošním roce městská policie plánuje označit přibližně 200 kol. Na náklady ve výši 34 000 Kč stát přispěl částkou 27 000 Kč.

 

„Až skončí mimořádná opatření související s nouzovým stavem, zveřejníme termíny značení. Zájemci je včas najdou na stránkách městské policie i města Krnova,“ uzavírá šéf krnovských strážníků Jaroslav Hlaváček.

Zdroj: MěÚ Krnov