OPAVA | Benefice je věnována sedmnáctiletému Tomášovi, který od narození trpí dětskou mozkovou obrnou a noční epilepsií. Benefice proběhne v Kině MÍR Opava 2. května 2019 v 18 hodin. Na Benefičním koncertě vystoupí skupina Nebe, Oscar Mike, Tři vykřičníky a Slezské kvarteto.

Foto: Plakát akce

Tomáš je velice veselý, citlivý kluk. Nemluví, ale své pocity, potřeby a přání sděluje pomocí gest a speciálních znaků Makaton a Voks obrázky. Důležitou součástí v životě je speciální rehabilitace a pomůcky. Bez tolik potřebné rehabilitace není schopen zvládnout ani tuto pro něj základní komunikaci, která ho spojuje s okolím.

Tomáš je plně závislý na pomoci své rodiny ve všech oblastech života (krmení, osobní hygiena i výměna plen), a to i ve speciální soukromé základní škole pro děti s více vadami, která není jen školou, ale pro něj i druhým domovem. Má tam tu nejlepší odbornou pomoc a hlavně individuální přístup.

Tomáš se neobejde bez pomoci osobního asistenta, kterého musí rodina, společně se školným a denním svozem do školy, pravidelně hradit. Všechny výdaje související s Tomem, který potřebuje pomoc ve všech složkách sebeobsluhy a dohled dospělé osoby 24 hod denně, jsou v převážné části hrazeny z rodinného rozpočtu, kde jediný příjem zajišťuje otec rodiny.

Výtěžek z akce pomůže uhradit tolik potřebnou rehabilitaci a s tím spojené rehabilitační pomůcky, osobního asistenta a pomůže mu zůstat v kolektivu dětí v rámci povinné školní docházky a tím pomoci rozvíjet odborně jeho schopnosti a dovednosti.

Vaše konkrétní pomoc Tomášovi spočívá v zajištění příspěvku na osobního asistenta, pravidelné školné, svoz do školy, rehabilitace, pleny – toto vše musí rodiče nyní hradit z rodinného rozpočtu a vynaložit tak měsíčně více než 19 000 korun. Navíc Tomáš roste, s tím souvisí i změna stavby těla a z tohoto důvodu se musí pořídit nové rehabilitační pomůcky.

Zdroj: beneficeprotomase.cz

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.