HOLČOVICE | Už v sobotu 29. června 2024 se uskuteční 16. ročník oblíbeného Holčovického festivalu.

Zdroj: Obec Holčovice

V sobotu 29. června od 14.00 hodin se otevírá vstupní brána festivalu, který nabídne hvězdy jako je David Koller, Slza, Poetika, Kateřina Marie Tichá s Bandjeezem, Sergei Barracuda a další populární interprety.

Již tradiční hudební festival konaný v přírodou obklopeném sportovním areálu severomoravské obce Holčovice každoročně vábí návštěvníky všech věkových skupin. Areál festivalu nabízí spoustu prostoru k odpočinku a pestré občerstvení. Mísí se zde domácká atmosféra sousedského setkání s přáteli a profesionální výkony hvězd na pódiu. To je veliká přednost tohoto festivalu oproti neosobním mamutím akcím. Pro letošní ročník si pořadatelé připravili několik novinek.

Letošní ročník nabídne druhou stage, nacházející se v Chill-Out zóně, která nabídne vystoupení několika DJ´s od 15:00 do 01:00. V blízkosti stage se bude nacházet čajovna s vodními dýmkami, cukrárna a míchané drinky. Bude se jednat o místo, kde si návštěvníci mohou dopřát klidnější a pohodovou atmosféru festivalu za poslechu funky, house, electro swing. Pro děti bude připraven dětský koutek, kde bude k dispozici skluzavka, řetízkový kolotoč, autodrom a cukrová vata. Pořadatelé dále pro návštěvníky připravili orientační plánek areálu, který pomůže návštěvníkům v lepší orientaci, co se týká umístění jednotlivých stánků s pivem, občerstvením, toalet a dalšího.

16. ročník festivalu zároveň myslí na životní prostředí a letos budou poprvé použity zálohované kelímky v motivu Holčovického festivalu. Obec vratné kelímky získala z dotace od Státního fondu životního prostředí. K dispozici budou v areálu dva stánky, které budou fungovat jako výdej a vrácení zálohovaných kelímků. Vratná záloha kelímku činí 50 Kč. Tyto kelímky bude možné použít pouze v označených stáncích, které bude provozovat pořadatel festivalu.

Pro ty návštěvníky, kteří nechtějí vyrazit na festival autem, je zajištěna autobusová doprava z Bruntálu s časy odjezdů:

– Bruntál aut. st. – 12,00 h

– Bruntál žel. st. – 12,05 h

– Nové Heřminovy pošta – 12,15 h

– Zátor škola – 12,35 h

– Brantice OÚ – 12,45 h

– Krnov Kostelec kult. dům – 13,00 h

– Krnov aut. st. – 13,05 h

– Krnov nem. – 13,10 h

– Krásné Loučky Jednota – 13,20 h

– Město Albrechtice aut. st. – 13,35 h

– Hynčice – rest. 13,45 h

– HOLČOVICE – cca 13,55 h

* časy jsou orientační, ale budeme se snažit je dodržet

* cena jízdenky – 50 Kč, platíte u pana řidiče, prosím nachystejte si drobné

* autobus zpět bude vyjíždět cca v 00,30 h po ukončení festivalu

* jízdenky zpět si budete moci zakoupit opět v autobuse

* na odjezd autobusu upozorníme v dostatečném předstihu, aby jste si stihli ještě dát posledního panáčka na cestu…

Předprodej vstupenek běží na obvyklých prodejních místech. Internetový předprodej vstupenek probíhá na http://www.kofolamusicclub.cz. Na prodej vstupenek vás přímo přesměruje také uvedený QR kód na plakátu.

Cena vstupenky je stále skvělá vzhledem k nabídce kapel a v červnu je 450 Kč. Cena vstupenky pro občany Holčovic s trvalým pobytem je 300 Kč a to do pátku 28.6. 2024 a prodej vstupenek probíhá pouze na obecním úřadě v IC. Na místě konání akce budou již pro všechny vstupenky  pouze za cenu 500 Kč. Sledujte poslední novinky na FB https://www.facebook.com/holcovicefest a 29.6.2024 se uvidíme v Holčovicích.

Zdroj: Obec Holčovice

Zdroj: Mediální prezentace – Obec Holčovice