BRUNTÁL | Muzeum v Bruntále ve spolupráci s Klubem za starý Bruntál připravuje výstavu k nedožitému 90. výročí narození Karla Adámka. Tento malíř, pocházející z malé obce Pržno v blízkosti Vsetína, přišel poprvé do Bruntálu se svou rodinou v roce 1967. S krátkou přestávkou zde pracoval a tvořil až do konce svého života v roce 1996.

Foto: Petra Hanusová

 

Jeho tvorba se soustředila především na krajiny a zátiší, ale i portréty. Karel Adámek byl autorem velice svébytným a plodným. Množství domácností na Bruntálsku dodnes zdobí jeho plátna.

Klub za starý Bruntál již v minulosti provedl rozsáhlý výzkum ohledně autorových prací v soukromých rukách a povedlo se mu nashromáždit údaje a fotografie více než 150 Adámkových děl.

Dnes by se Klub za starý Bruntál společně s Muzeem v Bruntále chtěli obrátit na širokou veřejnost a požádat majitele malířových prací, aby je zapůjčili na plánovanou výstavu, jejíž vernisáž se uskuteční 19. května 2023 ve velké výstavní síni zámku Bruntál. Muzeum v Bruntále zajistí řádné nakládání se zapůjčenými díly i jejich pojištění. Zároveň mohou pomoci při převozu děl na zámek. V případě zájmu prosím kontaktujte Květoslavu Málkovou,kurátorku výstavy na tel. 732 663 559. S každým, kdo bude ochoten zapůjčit svůj obraz na výstavu bude sepsána řádná smlouva o výpůjčce.

Muzeum v Bruntále a Klub za starý Bruntál předem děkují všem ochotným majitelům děl Karla Adámka.

Zdroj: Muzeum v Bruntále