RÝMAŘOV | Muži z Rýmařova končilo předplatné Netflixu. Když mu přišel e-mail se známým logem streamovací služby s nabídkou nového předplatného, bez obav na něj klikl. O dva dny později mu zmizelo z účtu téměř 90 tisíc korun.

Foto: ilustrační Pixabay

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Rýmařově prověřují oznámení sedmačtyřicetiletého místního muže, které učinil 27. října 2022 v souvislosti s tím, že zjistil neoprávněné finanční pohyby a transakce na svém bankovním účtu.

„Jak bylo prvotními procesními úkony zjištěno, tak v polední době 25. října 2022 byl shora uvedený muž prostřednictvím e-mailové pošty osloven, že mu končí předplatné televizního kanálu Netflix a že si má tuto službu prodloužit. Vzhledem k tomu, že tato skutečnost byla pravdivá, rozhodl se na daný internetový odkaz odpovědět a na vyzvání neznámé fyzické či právnické osoby zadal do předmětného e-mailu veškeré požadované informace ke své platební kartě,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„O dva dny později, tedy v polední době 27. října tohoto roku však zjistil, že mu neznámý pachatel během chvíle od zadání veškerých údajů k platební kartě neoprávněně odčerpal finanční prostředky ve výši téměř 90 tisíc korun. Platební transakce byly provedeny při dvanácti platebních operacích ve Francii,” sdělil dále mluvčí.

Tento přečin podvodu a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je nadále v řešení ze strany rýmařovských policistů a bruntálských kriminalistů