BRUNTÁLSKO | V blíže neustanovené době a na neznámém místě doposud neznámý pachatel vytvořil v celosvětovém internetovém prostředí stránky věrně napodobující společnost FIO Banka a zveřejnil tak podvodný funkční odkaz, sloužící k případnému přihlášení. V domnění, že jde o originální internetové stránky dané bankovní společnosti, se ze svého počítače z místa bydliště na Bruntálsku přihlásil jednapadesátiletý muž.

Foto: ilustrační Pixabay

„Okolo jedenácté hodiny dopolední 27. listopadu 2022 v domnění, že jde o originální internetové stránky dané bankovní společnosti, se ze svého počítače z místa bydliště na Bruntálsku přihlásil jednapadesátiletý muž. Po zadání a vyplnění všech svých přihlašovacích údajů a také po potvrzení obdržených autorizačních kódů se neznámá fyzická či právnická osoba tak dostala do jeho internetového bankovnictví a bez vědomí a souhlasu poškozeného převedla z jeho účtu na jiný účet celkové finanční prostředky ve výši nejméně 68 tisíc korun a dále se pokusila neoprávněně převést i další finance ve výši téměř 17 tisíc korun, což se jí už nepodařilo,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Bruntále v úzké spolupráci s bruntálskými policisty pro přečin podvodu a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.