BRUNTÁL | Bruntálští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření šestatřicetiletému muži z přečinu porušování domovní svobody a krádeže. Muž měl za užití shodného klíče, který si měl opatřit bez vědomí majitelky bytu při jedné z předchozích návštěv, vniknout do nemovitosti v Bruntále.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Je mu kladeno za vinu, že v červnu letošního roku měl za užití shodného klíče, který si měl opatřit bez vědomí majitelky bytu při jedné z předchozích návštěv, vniknout do nemovitosti v Bruntále na ulici Jesenická. Do bytu si měl přivést svou manželku a nezletilé dítě, kterým měl tvrdit, že se jdou podívat do nového nájemního bytu. Rodinným příslušníkům měl ještě uvádět, že si z bytu mohou vzít cokoli, co chtějí, protože už je to jejich majetek. Odnesli si dětské hračky v hodnotě 1250 korun,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Svého jednání se měl podezřelý dopustit i přes skutečnost, že byl za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen. Policisté odcizené věci zajistili a vrátili majitelce. Podezřelému nyní hrozí trest odnětí svobody do výše tří let,“ řekla závěrem Jiroušková.