MSK | Moravskoslezský kraj chce tento týden začít s vakcinací v sociálních zařízeních, a to látkou od firmy Moderna. Celkem bude proočkováno asi osm tisíc uživatelů a zaměstnanců.

Foto: Jiří Krušina, očkování Covid-19, Krnov

„V tuto chvíli máme informaci, že 8400 vakcín bude doručeno do Fakultní nemocnice Ostrava . Vakcíny budou následně distribuovány do více než 150 zařízení v sociální oblasti v Moravskoslezském kraji. Přesněji: 1500 vakcín do domovů pro osoby se zdravotním postižením, necelých 5 tisíc do domovů seniorů a 2 tisíce vakcín do domovů se zvláštním režimem, a to podle projeveného zájmu v jednotlivých zařízeních. O očkování projevilo k dnešnímu dni zájem téměř 5 tisíc uživatelů/klientů a více než 3 tisíce zaměstnanců sociálních služeb,” informovala Nikola Birklenová, tisková mluvčí.

„Proces distribuce z FNO do domovů bude řešen dnes odpoledne, logistika je velmi náročná – organizací je více než 150 napříč krajem, je nezbytné vyřešit nejen přísné podmínky distribuce, ale i skladování. Do domovů, které budou schopny začít očkovat tento týden, bude proveden rozvoz ve čtvrtek a pátek,” sdělila závěrem Birklenová.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.