MSK | Zdravotnická záchranná služba uvedla v druhé polovině roku 2020 do provozu postupně tři nová vozidla díky finančním prostředkům z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Všechny automobily jsou již plně využívány.

Poskytnuté prostředky Fondu zábrany škod činily pro rok 2020 celkem 3 869 100,- Kč. Z vlastních zdrojů ZZS MSK bylo k dofinancování pořizovaných vozidel, jejich vybavení přístroji a zdravotnickou technikou, zapotřebí dalších 562 050,- Kč.  

Dva ze zakoupených automobilů jsou určeny jako zásahové speciály pro rychlou lékařskou pomoc v setkávacím systému (tzv. rendez-vous). Jedná se v obou případech o vozidla Škoda Kodiaq Style 4×4. Svou základnu mají v Ostravě-Fifejdách a ve Frýdku-Místku. Třetím automobilem je Škoda Octavia Combi Scout, které je k dispozici pro potřeby vedoucího zásahu v rámci Ostravy.

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje hodnotí možnost pořízení techniky pro oblast zábrany a prevence škod velmi pozitivně. Nová vozidla i technika přispějí k dalšímu zkvalitnění přednemocniční neodkladné péče, kterou týmy ZZS poskytují.  

Zdroj: Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK

 

top