MSK | Bezmála pět desítek událostí v souvislosti s večerními vydatnými dešti (ve středu 12.5.2021) mají na kontě profesionální a dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji. Především šlo o čerpání vody, hlavně v okresech Opava, Karviná a Frýdek-Místek, také o odklízení bahna, především na Hlučínsku.

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Události si nevyžádaly žádná zranění osob, dvě osoby – chlapec a seniorka – byly evakuovány z rodinného domku do bezpečí a sucha v obci Šilheřovice (okres Opava). Většina zásahů se odehrála po 20. hodině a skončila do středeční půlnoci, „pouze“ na území obcí Šilheřovice, Hať a Píšť se bude ve čtvrtek pokračovat s odklízením nánosů bahna v domech i na silnici.

Na čerpání vody (a odklízení bahna) ze dvou přeteklých rybníků, která zatopila několik desítek domů v Šilheřovicích podél Šilheřovického potoka, se od středečního večera podílelo 9 jednotek hasičů, včetně jednotky HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Hlučín (JSDHO: Šilheřovice, Markvartovice, Ludgeřovice, Vřesina u Opavy, Antošovice, Hošťálkovice, Bobrovníky a Hlučín). Pokračovat se zde bude v odklízecích pracích ve čtvrtek.

Do Městské nemocnice Bohumín (okres Karviná) vyjelo ve středu 12.5.2021 večer pět jednotek profesionálních (stanice HZS MSK Bohumín, Karviná a Orlová) a dobrovolných hasičů (Bohumín-Šunychl a Bohumín-Záblatí). Ze sklepa s elektrorozvodnou musely odčerpat zhruba vodu, která dosahovala až metrové výšky. Zásah hasičům zabral víc než dvě hodiny.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.